İnşaat Web Sitesi Tasarımınız İçin 3 İpucu


İnşaat sektörü oldukça rekabetçidir ve potansiyel müşteriler genellikle bilinmeyenlerden ziyade yerleşik inşaat işletme adlarıyla çalışmayı tercih eder. Bu nedenle iyi bir inşaat web sitesine sahip olmak bir zorunluluktur. İnşaat web sitesi tasarımınız için sarsıcı fikirleri olan bir inşaat firmasıysanız, şanslısınız. Bu yazıda, inşaat web sitesi tasarımınız için birkaç ipucu paylaşıyoruz.


1. Müşteri deneyimine odaklanın

Müşteri deneyimi, birçok iş görüşmesinin merkezinde yer alır ve dayanıklı markalar yaratmanın ilk adımıdır. Steve Jobs'un haklı olarak belirttiği gibi, müşteri deneyimiyle başlamanız ve teknoloji veya ürüne doğru geri dönmeniz gerekir, tersi değil. Bu benzetme, inşaat şirketiniz de dahil olmak üzere tüm işletmeler için geçerlidir ve müşteri deneyiminizi kontrol etmenin en iyi yolu, onu kasıtlı olarak oluşturmaktır.


İnşaat web siteleri , müşteri deneyimlerini çeşitli şekillerde optimize edebilir. Başlamak için ilk yer, benzersiz ve duyarlı bir web sitesi tasarımı oluşturma çabalarınızı bilgilendiren müşterilerinizin ihtiyaçlarını anlamaktır. İşletmeler genellikle inşaat hizmetlerine potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarının ötesinde odaklanır. Bu nedenle, web sitenizi tasarlamadan önce müşterilerinizi anlamak daha iyi bir seçim olabilir.


Bunu yapmak, ideal müşterinizin kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak kullanıcı dostu web siteleri oluşturmanıza yardımcı olur. İnşaat şirketinizin web sitesi tasarımını mobil cihazlara uyarlamak da müşteri deneyimini artırabilir. Statista'ya göre, 7 milyardan fazla insan en az bir akıllı telefona sahip. Ve tüm İnternet kullanıcılarının dörtte üçünü temsil eden yaklaşık yüzde 72'si internete mobil cihazlarından erişiyor. Bu nedenle, kullanıcı deneyiminizi mobil müşteriler için optimize etmezseniz inşaat firmanıza zarar vermiş olursunuz.


2. İçeriğinizi görselleştirin.

Müşteriler, web sitenizin bilgilerini web sitesinin bilgilerine iyi bir şekilde kullanmak ister. İyi yazılmış ve eğitici içerik oluşturmak, web sitesi kullanıcılarınıza optimum içerik değeri sağlamada iyi bir fikir olabilir. Ancak, web sitenizin görsel çekiciliği de önemlidir.


Forbes'a göre, tüketicilerin yaklaşık yüzde 91'i artık metin ve geleneksel veya statik medya yerine etkileşimli ve görsel içeriği tercih ediyor. Bu nedenle, karmaşık bilgileri görsel olarak çekici medya sonuçlarına dönüştürmek için grafik yöntemleri ve veri görselleştirme araçlarını kullanmak, içeriğinizin kullanıcıları için değerini büyük ölçüde artırabilir. Örneğin, web siteniz için özel pasta grafik şablonları oluşturmak için veri görselleştirme uzmanlarını işe alabilirsiniz.


Ancak web sitenizde pasta grafikler ne zaman kullanılmalıdır ? Pasta grafikler harika tasarım öğeleridir ve istatistiksel ve matematiksel verileri sunarken en iyi seçenek olabilir. Verileriniz farklı değerlere sahip ayırt edici parçalardan oluştuğunda da doğru seçim olabilirler. Ancak, iyi veri yönetimi , web sitenizin içeriğini görselleştirirken yardımcı olur. Kötü yönetilen veriler, yanlış pasta grafik değerlerine neden olur.


3. Sitenizi SEO için Optimize Edin

Modern web siteleri için arama motoru optimizasyonunun (SEO) özü eşsizdir. Google'a göre, tüm çevrimiçi deneyimlerin yaklaşık yüzde 93'ü, SEO hizmetlerini işletmelerin yeni müşterilere ulaşması ve yatırım getirisini (YG) iyileştirmesi için en iyi seçenek haline getiren bir arama motoruyla başlar. SEO'nun çeşitli faydaları vardır ve birçok işletme, kullandıkları benzersiz yöntemlere veya iş gereksinimlerine bağlı olarak farklı sonuçlar görür.


Bununla birlikte, SEO hizmetlerini dağıtmak, trafik hacimlerini ve pazarlama maliyetini düşürmeyi aşar. Bugün, müşterilerin yaklaşık yüzde 89'u, hizmetlerini veya ürünlerini desteklemeden önce yerel bir işletmeyi araştırıyor. Bunu, güvenilirliğini tespit etmek, işlemlerinin güvenli ve güvenilir olmasını sağlamak için yaparlar.


Bu nedenle, inşaat web sitenizin ana sayfa tasarımında SEO'yu ihmal etmek, işletmenizi aradıklarında müşterilerin algılarını etkileyebilir. Uzun vadede işletmenizin sürdürülebilirliğini etkileyen iş ilanlarınız için en iyi inşaat işçilerini de kaçırabilirsiniz. Bu yüzden SEO'dan yararlanmaya yardımcı olur. Web sitenizin tasarımını oluştururken bir SEO uzmanına danışmak, inşaat işinizin güvenilir iş ortakları ve güvenilir müşterilerin önünde görünmesini sağlayabilir.


Sonuç olarak, iyi müşteri deneyimi, veri görselleştirme ve SEO optimizasyonu, inşaat işiniz için duyarlı ve çekici bir tasarım oluştururken dikkat etmeniz gereken birkaç şeydir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski