SEO Stratejisinin Bir Parçası Olarak Bağlantı Oluşturma Hakkında Her Şey

Bağlantı kurma, SEO için çok önemli bir unsurdur. Kısacası, hedef siteye geri bağlantı oluşturma sürecidir. Bağlantı kurma uzmanları, bir sitenin bağlantı profilini oluşturmak için bu SEO yönünü kullanır. Arama motorlarında web sitesi tanıtımı için birincil yöntemdir.
SEO Stratejisinin Bir Parçası Olarak Bağlantı Oluşturma Hakkında Her Şey

Ünlü olarak, arama motorları, ilgili sitelerden yüzlerce ve binlerce farklı türde geri bağlantıya sahip siteler için en uygun olanıdır. Ancak, bu yazıda size anlatacağımız doğru bir bağlantı profili oluşturmak bir sanattır. Bu nedenle, geri bağlantı oluşturma sürecinizin etkinliği için en son ipuçlarını ve en iyi taktikleri öğrenmek için okumaya devam edin .

Bağlantı Stratejisi Kılavuzu
Bağlantı stratejisinin ana adımları aşağıdaki gibidir:

  • ✔️ Rakiplerin bağlantı profillerini analiz etme
  • ✔️ Bağlantı yerleştirme için bir iş planı oluşturma.
  • ✔️ Premium bağış sitelerinin seçimi.
  • ✔️ Bağlantı yerleşimi.

Bu sipariş neden? Çünkü etkili bir strateji oluşturmak, sizinle aynı sorguları teşvik eden rakiplerin bağlantı profillerine dayanır. Diğer bir deyişle, öncelikle rakiplerinizi kaç tane ve hangi bağlantıların kullandığına bakmalısınız. Ve sonra en az onun kadar iyi (biraz, daha iyi) yapın ve arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alın. Rakiplerin analizi de önemlidir çünkü arama motorları bağlantıların kalitesini ve miktarını dikkatlice kontrol eder. 

Düşük kaliteli kaynaklardan gelen aşırı sayıda çapa, web sitesini hızla yaptırımlara maruz bırakacak ve aylarca zor bir yaşam sürmesine neden olacaktır. Bu durumda, rakiplere tepeden odaklanmak, güçlü bir bağlantı stratejisinin bir nevi garantisidir. Aşağıda en iyi bağlantı kurma tekniklerini yıkıyoruz.


1. Adım Rakipleri Analiz Edin

İlk olarak, sitenin standart anlambilimine sahip olduğu rakiplerin bir listesini toplamalısınız. Bu adımı özel servislerin yardımıyla yapabilirsiniz. Daha basit bir yol, bir arama motoruna bir sorgu girmek ve ilk 10'dan veri toplamaktır.

Bilmem gerek. Boyut ve çeşit olarak size benzer şirketleri seçin. Küçük bir çevrimiçi mağazayı veya yerel siteyi tanıtın - ilk 3'ün devlerini değil, aynı mütevazı kaynakları inceleyin.


2. Adım: Bağışçıların ve Bağlantıların Sayısını Analiz Edin

Rakiplerin bir listesini yapıp düzelttikten sonra, kaç bağışçı kullandıklarına, hangi bağlantıları satın aldıklarına, hangi sayfaları güçlendirdiklerine bakın. Ayrıca toplam link kitlesindeki paylaşımlara da dikkat edin. Bağlantı analizi için özel hizmetlere yardımcı olmak için tüm bu bilgileri bulabilirsiniz. Bu hizmetlerde rakiplerden önce izlenmesi gereken iki sayı vardır: bağış alan adları ve toplam geri bağlantılar.

Önemli açıklama. Bağışçılar, sitenize atıfta bulunan benzersiz alan adlarıdır. Dış bağlantılar, belirli sayfalara doğrudan URL'lerdir. Bu nedenle, dış bağlantılar bağışçılardan birkaç kat daha fazla olabilir.

Analiziniz sırasında, ilk 5'teki sitelerin genellikle bağlantılar ve bağışçılar açısından zengin olduğunu fark edeceksiniz. Hemen üzülmeye gerek yok: diğer konularda yalnızca yüz geri bağlantıya sahip siteler, ancak iyi iç veya davranışsal faktörler en üstte. Bu, tanıtım yapmak için yalnızca tek bir yola güvenmenin iyi bir fikir olmadığının kanıtıdır. Her şey kombinasyon halinde çalışır.


3. Adım: Bağlantıları Sayfalara Bölün

Bu aşamada rakip sayfalardaki linklerin dağılımını incelemeniz yardımcı olacaktır. Şimdi, sitenin ana sayfalarına ve ürün sayfalarına kaç bağlantının yol açtığını anlamanız gerekiyor. İdeal olarak, mümkün olduğunca fazla bilgi toplamalısınız - ne kadar fazla veri mevcutsa, bağlantı stratejisi o kadar doğru ve alakalı. Yeterli zamanınız varsa, her sitenin birkaç düzine sayfasını inceleyin. Her site sayfasındaki bağlantıların oranını hesaplamak en iyisi olacaktır.


4. Adım: Büyüme Planı

Böylece, ihtiyacınız olan toplam sayıda bağlantıya ve bu bağlantılardan yönlendirileceğiniz sayfalara sahip olursunuz. Şimdi, kaynağı aydan aya artırması gereken dinamikleri - geri bağlantıların sayısını hesaplamaya dönün. Bu neden bu kadar önemli? Çünkü arama motoru algoritmaları hile yapanları sevmez.

Bağlantı kütlesini çok hızlı bir şekilde oluşturursanız, siteyi büyük olasılıkla yaptırımlara maruz bırakırsınız. Öte yandan, çok yavaş, ne optimize ediciye ne de site sahibine uygun olmayan promosyonu geciktirecektir. Bu nedenle, kıyaslama yapan rakipleri tutmak ve onlardan biraz daha fazlasını denemek daha iyidir. İstatistiklere bakın: En üstteki rakiplerin yıl boyunca eklediği bağlantıların ve bağışçıların sayısı.


5. Adım: Bir Bağlantı Listesi Oluşturun

Bağlantı listesi, bağlantının metin bölümünü oluşturan sözcüklerin ve ifadelerin bir listesidir. Böyle bir liste yapmak, bağlantı tanıtım stratejisinin önemli bir parçasıdır. Bağlantılar, bağlantı bağlantıları ve bağlantısız bağlantılar olabilir .

Bağlantı bağlantıları , anahtar kelimeleri, ticari veya bilgi sorgularını içerir: "satın al", "fiyat" vb.

Bağlantısız olabilir:
Çapada şirket veya ürün adı ile markalı bağlantı türleri: makemoneyinlife.com
Metinsiz doğrudan URL: https://makemoneyinlife.com/
Bağlantı resimleri
Bağlantıda genel ifadeler bulunan bağlantılar: daha fazlasını okuyun, burada, daha fazlasını okuyun, 2022'deki en iyi seçeneklerden biri olarak kabul edilen bu sayfayı ziyaret edin .
Çapalar, sıralamaya basit URL'lerden daha fazla ağırlık verir. Ve Google'ın algoritmaları bunu biliyor. Aşırı doğru veya tersine, garip çapalar arama motorlarını uyarabilir. Sitede optimize edici için gereken çok sayıda bağlantı bağlantısı varsa, bu bir sorun olabilir. Bu nedenle, aşağıdakileri içeren sitenin bağlantı kütlesini artırmak için bir plan almak için iş için doğru verileri toplamanız gerekir:

- Toplam bağlantı sayısı ve bağış yapan siteler
- Sayfalandırma
- Bağlantı türlerini içeren bağlantı listesi
- Dinamikler

Çözüm
Bağlantı kurma stratejileri, web'de iş tanıtımının ve müşteri sayısını artırmanın önemli bir parçasıdır. Belirli sitelerdeki bağlantılarla uygun web sitesi tanıtımı, web sayfalarını en üste getirebilir ve şirketin imajını iyileştirebilir. SEO uzmanları ve uzmanları için bağlantı kurmamız, web kaynağınızın kaliteli tanıtımı için sonsuz bağlantıları nereden satın alacağınızı bilir.

Peki başarılı bağlantı kurma için ne gerekiyor? Aşağıdaki adımları göz önünde bulundurmalısınız:
hedef kitlenizi ve ihtiyaçlarını anlamak 
rakiplerin analizi
yetkin bir tanıtım stratejisi
adım adım tanıtım
yetkili sitelerin seçimi
manuel bağlantıların kullanımı.


Yazar biyografisi:


Frank Hamilton, Manchester'dan bir blog yazarı ve çevirmendir. Bloglama, dijital pazarlama ve SEO gibi konularda profesyonel bir yazı uzmanıdır. Ayrıca seyahat etmeyi sever ve İspanyolca, Fransızca, Almanca ve İngilizce konuşur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski