Web Sitenizin Hızını Artırmak için 5 İpucu

Herhangi bir şey kullandığınızda, ister program ister web sitesi olsun, her şeyin anında olmasını istersiniz. Bu nedenle, işinizi geciktiren herhangi bir şey, sonraki aşamalarda onu rahatsız eder. Ama ne yaparsan yap, bir çeşit gecikme olacak. Aynı şey web sitenizde de olabilir ve bu da hedef kitleniz için sinir bozucu olabilir. Bu nedenle, web sitenizin hızını artırmak için baştan sona okuyun!


Bir web sitesinin ne kadar hızlı yüklenebileceği konusunda kimse bu kadar sabırlı değildir. Merak etme! Zaman ne kadar hızlı geçiyorsa, işinizin de o kadar hızlı olmasını istersiniz. Gereken zamandan biraz daha fazlası, kullanıcının geri dönmesine ve başka bir web sitesini denemesine neden olabilir. Şimdi, orada bir şeyler olmalı ya da yapılabilir, değil mi? Elbette her şeyin bir çözümü vardır. Kullanıcılar her zaman hızlı yükleme süresi olan bir web sitesi arayacaktır. Aksi takdirde, web sitenizi atlayacak ve başka bir web sitesine taşınacaklar.


O zamanlar! Ne yapalım? İşte Web Sitenizin Hızını Arttırmak için 5 İpucu; Daha iyisini öğrenmek için sonuna kadar takip edin!


1. Resimlerin iyileştirilmesi

Sizinki gibi sitelerini çekici hale getirmek isteyen birçok web sitesi var. Bu nedenle, büyük ekran içeriğine sahip birkaç resim yükleyecekler. Ancak bu resimler yüksek kalitede ve aynı zamanda büyük bir dosya içeriyor. Bu nedenle, büyük resimler yüklemek yerine dosyayı sıkıştırarak ve yüklenen dosyanın geliştirmesini azaltarak başlayabilirsiniz. Bu, web sitesinin eskisinden daha hızlı yüklenmesini sağlayacaktır. Ve bu, SEO'yu dahil ettiğinizde mümkündür, bu nedenle, SEO Sydney'in yardımıyla, bunu doğru bir şekilde gerçekleştireceğinizden ve doğru yöne gideceğinizden emin olabilirsiniz.


2. İçeriği sıkıştırmak

Web sitesi kullanıcılarının çoğu dosyayı sıkıştırmayı düşünmüyor. Dosyayı olduğu gibi yükleyin. Dosyanın içeriği kilobayt veya megabayttır. Daha sonra site açıldığında, web sitesinin açılması oldukça uzun sürüyor. Peki, sıkıştırmak nasıl yardımcı olabilir? Dosyayı sıkıştırmak boyutunu küçültür. Yani dosyanın boyutu, satırlar arasındaki gereksiz boşlukları ve boşlukları ortadan kaldıran bayt olarak değiştirilebilir. Azalan dosya daha az yer kaplayarak web sitesinin yüklenme hızını artırır.


3. Web sitesi için ana bilgisayar seçimi

Sanal dünyada her türden kullanıcı mevcuttur. Herkes masraflarını en aza indirmek ister. Bunlar arasında, web siteleri için en ucuz ana bilgisayarlardan birini seçmeye karar verirler. Bu barındırıcılar genellikle web sitenizi zaten çok fazla baskıya sahip olan diğer sitelerde tanıtmaya çalışır. Bu tür kısıtlamalar, web sitenizin sayfasının normalden daha yavaş yüklenmesine neden olur.


Yapabileceğiniz şey, web sitenizin yükleme hızını etkilemeyecek en iyi ana bilgisayarlardan birini bulmaya çalışmaktır. Ancak bu, kendi başınıza karar veremeyeceğiniz bir şey değil.


4. Daha az saptırma kullanma

Kullanıcılar bir web sitesi açmaya çalıştığında, başka bir web sitesine yönlendirilme eğilimindedir. Bu saptırma aynı zamanda yeniden yönlendirme olarak da adlandırılır. Bazen bir web sitesini açarken bir veya ikiden fazla saptırma vardır. Bazı gerçek bilgiler arıyor olabileceğinden, kullanıcı için sinir bozucu olabilir.


Ayrıca, ilk web sitesine ulaşmadan önce başka bir web sitesine atlamak, ilk web sitesinin yüklenmesini yavaşlatır. Peki, tüm bunların içinde ne yapabilirsiniz? Web siteniz olarak, ilk olarak yönlendirme sayısını azaltarak veya azaltarak başlayabilirsiniz. O zaman web sitenizin yükleme hızı eskisinden daha hızlı olacaktır.


5. HTTP önbelleğini kullanın

Sayfa önbelleğe almayı kullandığınızda, web sitenizin hızını ve yükleme süresini iyileştireceğinizden emin olabilirsiniz. Bir sayfa zaten önbelleğe alındığında, sunucunuzun kullanımını %80 oranında azaltabilirsiniz, bu da genel olarak web sitenizin hızını destekler ve artırır. Bu nedenle, web sitenizi büyük ölçüde hızlandırmak için sayfa önbelleğe almayı kullanmanızı öneririz.


Son düşünceler

Bununla, blogumuzun sonuna geldik! Makale, dosyanın hızını artırmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucunu dikkatinize sunuyor. Bunların hepsini deneyebilirsiniz ve web sitenizin hızı eskisinden daha fazla artabilir. Yukarıda verilen bilgilerin yararlı olup olmadığını bize bildirin. Ayrıca, sizinle aynı sorunları yaşayanlarla paylaşın.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski