Blog Gönderilerini Yeniden Yazarken İzlenecek 5 Önemli İpucu

 Etkileyici bir blog yazısı yazmak roket bilimi değildir!

Tek ihtiyacımız olan, çekici ve intihal içermeyen blog gönderileri hazırlamanın içerdiği bazı adımları izlememiz ve bir strateji oluşturmamız.

Herkesin farklı bir mükemmellik tanımı olduğu oldukça açık, ancak dikkate alınması gereken bazı genel noktalar var.Bu genel noktalara odaklanmadan etkileyici bir blog yazısı yazmanın oldukça zor olabileceğini söyleyebiliriz.

Bazen, bir blogger tarafından internete yüklenen bir blog yazısını seviyoruz ve aynısını yazmak istiyoruz.

Ama aynısını yazdığımızda intihal içerik olarak değerlendirilecek ve intihalden kesinlikle kaçınmamız gerekiyor .

Peki, bunu nasıl yapabiliriz?

Bir blog gönderisini yeniden yazmak ve daha üst sıralarda yer almak için bazı önemli ve ilginç adımları paylaşacağız.

Etkileyici bir blog gönderisini yeniden yazmak için ipuçları

Kuşkusuz bir blog yazısı hazırlarken uyulması gereken pek çok nokta ya da ipucu vardır ancak bazıları göz ardı edilebilir.

Ancak bazıları odaklanmak içindir ve bir blog gönderisini benzersiz ve ilgi çekici hale getirmek için yapmamız gereken şey budur.

Öyleyse, adımlara bir göz atalım.

1. Makale yeniden yazarlarını kullanın

Tercihiniz en kolay yaklaşımı seçmekse, herhangi bir blog gönderisini yeniden yazmak için kesinlikle bir yeniden yazma aracı kullanabilirsiniz.

Makale yeniden yazarları, içeriği intihalden arındırmak için kelimeleri, cümleleri ve ifadeleri değiştirerek içeriği benzersiz hale getirmeye kendini adamıştır.

Bir makale yeniden yazarı kullanmadan önce ve sonra intihal yüzdesini kontrol edebilirsiniz, böylece bu aracın sizi intihal içerik kullanma masrafından kurtarabileceği oldukça açık olabilir.

Tek yapmanız gereken, içeriği giriş alanına kopyalayıp yapıştırmak ve kesinlikle yeniden yazılmış metni alacaksınız.

Ama işler burada bitmiyor!

Yeniden yazılan içeriğin okunabilir olması ve basit kelimeler veya eş anlamlılar içermesi gibi daha birçok şeye odaklanmamız gerekiyor.

Birçok aracın içeriğin okunabilirliğini ve kolaylığını göz ardı ederken yalnızca içeriği benzersiz kılmakla ilgilendiğini gördük.

2. Hedef kitleyi hedefleyin

Bir makale yeniden yazarı kullanmayacaksanız, bazı adımları uyguladığınız sürece blog gönderisini kendi başınıza da yeniden yazabilirsiniz.

Her şeyden önce, blog yazınızı kimin için yazacağınızı belirtmeniz gerekir ve bu yazıyı sıralamak isteyip istemediğiniz gerçekten önemlidir.

Hedef kitlenizi aşağıdaki gibi hedeflerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır:

  • Yaş grubu
  • Cinsiyet
  • Uzmanlık alanı

Bu üç şey geneldir ve daha pek çok şey olabilir, ancak bu noktalara odaklanmak, hedef kitlenizi doğru bir şekilde hedeflemek için yeterlidir.

İçeriği hedef kitlenize göre yazmalısınız, örneğin öğrencileri hedefliyorsanız, blog gönderisini bir öğrencinin kolayca okuyup anlayabileceği kadar basit yazmanız gerekir.

Ve eğer bir profesyonel için yazacaksanız, resmi olarak yazabilirsiniz, bu size ne kadar profesyonel olduğunuzu gösterebilir.

Aynı şekilde, cinsiyete odaklanırken, her şey çeşitli yollarla farklılaştırılabilir ve bu ayrım kesinlikle size yardımcı olabilir.

3. Anahtar kelime araştırması yapın

Bir “başarısızlık” faktörünün olabileceği oldukça açıktır ve bir blog gönderisini yeniden yazmanız gerekir ve çoğu zaman başarısızlığın nedeni yanlış anahtar kelime araştırmasıdır.

Bazı insanlar anahtar kelimelerin göz ardı edilebileceğini düşündüler ve onları görmezden geldiler ama bu çok zararlı bir şey.

Tıpkı bir blog gönderisinin temel ihtiyacını görmezden geliyormuşsunuz gibi ve daha üst sıralarda yer almak gerçekten zor olabilir.

Anahtar kelimeler, gönderinizin hedef kitleniz tarafından erişilebilir olmasına da yardımcı olur ve doğru anahtar kelimeleri hedeflemezseniz, o zaman doğru hedef kitleye nasıl ulaşılabilir?

Blog yayınınız doğru hedef kitle tarafından okunamıyorsa sizin için yararlı olamayacağını açıkça belirtin, bu nedenle uygun anahtar kelime araştırması yapın.

Uygun anahtar kelimeleri bulmakta veya hedeflemekte böyle bir zorluk yoktur ve eğer bir blogger iseniz zaten bunun farkında olmalısınız.

4. Güçlü bir taslak hazırlayın

Ana hat, izleyiciyi blog yazınızı okumaya ikna edecek kadar açık ve güçlü olmalıdır, ancak bunu en iyi nasıl yapabiliriz?

Yapabileceğimiz tek şey, ana başlığı, içeriğin ana fikrini, alt başlıkları ve blog yazınızı okuduktan sonra okuyucuların ne alacağını belirlemek.

Tüm bunları çok net bir şekilde belirtmeniz gerekir ki, okuyucunuzun blog yazınızı okuyup okumamaya karar vermesi kolay olabilir.

Bir taslak hazırlamanın en kolay yolu, tüm başlıkları içindekiler tablosuna koymaktır ve okuyucularınızın da anlaması kolay olabilir.

Ancak blog yazınızda bulunan başlıkları eklemeniz gerektiğini unutmayın, aksi takdirde itibarınızı riske atmış olursunuz.

Bazı bloggerlar, içerikte gerçekte olmayan başlıkları ekleyerek ana hatlarını belirliyor ve bu, kitleniz için doğru ve adil değil.

5. Okurlarınızla etkileşim kurun

Araştırmaya göre, bir okuyucu sadece ilk iki satıra bakarak okumaya devam etmeye karar veriyor.

Bu nedenle, içeriğin başlangıcını, okuyucuların kesinlikle zamanlarını ve ilgilerini blog yazınıza yatıracakları şekilde yazmamız gerekiyor.

Okurlarınızla etkileşime geçtiğinizde, kesinlikle içeriğin tamamını okuyacaklardır, bu nedenle, başlangıcı çok etkileyici hale getirin.

Çözüm

Yukarıda tartışılan 5 noktayı takip ederseniz, blog gönderisini yeniden yazmak çok kolay ve basit olabilir ve görevinizi yapmanın veya zorlaştırmanın size bağlı olduğu oldukça açıktır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi en kolay yaklaşım, makale yeniden yazar adlı çevrimiçi bir araç kullanmaktır ve bu aracı kullanmak çok kolaydır.

Bu sadece bir kopyala-yapıştır oyunudur, bu nedenle bir araç kullanmanız veya blog gönderisini kendi başınıza yeniden yazmanız size bağlıdır.

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski