Web Sitenize Organik Trafik Nasıl Getirilir? - Yapabileceğiniz 5 Şey

Web sitesi trafik

Web sitenize organik trafik getirmek kolay değildir, sonuçlardan hayal kırıklığına uğrayabilir ve hatta bir fikir yürütme fikrinden vazgeçebilirsiniz. Unutmamanız gereken şey , web sitenizin UI/UX arayüzünün yalnızca web sitenizi ziyaret eden insanları memnun edeceğidir.

Kullanıcı arayüzü ve görselleştirme, web sitenizi Google'da üst sıralara çıkarmaz veya daha fazla trafik getirmez. Peki trafiği artırmak için atabileceğiniz diğer adımlar nelerdir? Bunu yapmanın bazı yolları şunlardır:

Sosyal Medyayı Kullanın

Organik trafiği artırmak için en iyi yaklaşım budur. Pinterest ve Instagram'da hesaplar oluşturarak başlayabilirsiniz. Web sitenizi tanıtmak için göz alıcı tasvirler kullanabilmeniz için resim odaklı platformlardır.

Uygulamada blog yazmaya başlamak için Instagram'ın içerik oluşturucu/işletme hesaplarını kullanabileceğinizi unutmayın. Bu şekilde uygulamada bir hedef kitle oluşturabilir ve onları web sitenize getirebilirsiniz.

Akılda tutulması gereken tek şey, Instagram ve ana şirketi Facebook'un karmaşık algoritmalara sahip olmasıdır. Bunlarda ustalaşmaya çalışın ve hedef kitlenizin erişimi hızla artacaktır.

İlgi Çekici İçerik

İçeriğinizin doğru olması da çok önemlidir. Halk arasında azalan dikkat süreleri ile “bir uzun” paragraftan oluşan içeriklerin yazılması önerilmez. Bunu yapmanın doğru yolu, içeriğinizi geniş bir okuyucu kitlesine hitap edecek şekilde farklı formatlarda ve farklı uzunluklarda yapmaktır.

Uzun biçimli içerik ekleyin, ancak aynı zamanda onu ilginç ve havalı tutmak için videolar, bilgi grafikleri ve diğer bilgiler de ekleyin.

SEO Yapın ve Anahtar Kelime Kullanın

Web sitenizi web'de daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etmek birkaç temel şeyden biridir. Nerede hata yaptığınızı ve web sayfanızı ve içeriğini nasıl optimize edebileceğinizi analiz ederek optimize etmeniz gerekecek.

Anahtar kelimelerin kullanımı, web sitenizdeki organik trafiği de artırabilir. Popüler anahtar kelime aramalarının en yaygın web aramaları olduğunu ve daha fazla ziyaretçi çekmek için bunları web sayfanıza dahil edebileceğinizi unutmayın. Ancak bunlarla çok fazla spam yapmamalısınız çünkü o zaman web siteniz Google tarafından işaretlenecektir.

Misafir bloglama

Evet! Saygın bir web sitesindeki bir misafir gönderisi, daha fazla ziyaretçi çekmeye yardımcı olabilir. Bir misafir blogu size daha fazla görünürlük sağlayacak ve size güvenilirlik kazandıracaktır. Sonunda, blog web sitenizdeki trafiği artırmanıza yardımcı olur.

Ancak, konuk blog yazarlığı yapmak zor olabilir, çünkü saygın sitelerin konuk blog yazarı seçmek için çok yüksek kriterleri vardır.

Web Sitenizin Duyarlı ve Hızlı Olduğundan Emin Olun

Yanıt vermeyen veya yavaş olan bir web sitesi anlaşmayı bozabilir. İnsanlar her şeyi çabucak isterler ve beklemek istemezler. Bu nedenle web sitenizi buna göre optimize etmek önemlidir. Web sitenizin birden fazla cihaz türüyle uyumlu olduğundan ve olabildiğince hızlı açıldığından emin olmalısınız.

Yukarıda tartışılan 5 şey, web sitenizdeki organik trafiği artırmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. İşte Google'da Sıralamanın Ne Kadar Sürdüğüne dair biraz daha tavsiye !

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski